FAQ

POGOSTO ZASTAVLJENA VPRAŠANJA

Preberite si pogosto zastavljena vprašanja

Kaj potrebujem za krioterapijo?

Ne potrebujete nič posebnega – pred vstopom v krioterapevstsko komoro vam stopala in prste na nogah zaščitimo s posebnimi volnenimi škornji. Po želji lahko ponudimo tudi zaščitne volnene rokavice. V krioterapevtsko komoro vstopite v spodnjem perilu. Svetujemo vam, da s seboj prinesete topla oblačila in kapo, da se takoj po končani terapiji oblečete v topla oblačila in s tem sprožite proces vazodilatacije. Pred terapijo se ne mažite z nobeno kremo.

Ali smem pred krioterapijo jesti?

Seveda. Zaželjeno je, da pred krioterapijo nekaj pojeste (ne pretiravati). Vsekakor ni priporočeno, da pridete na krioterapijo na tešče ali lačni.

Kako pogosto lahko koristim krioterapijo?

Terapijo lahko opravljate največ enkrat dnevno, priporočljiva frekvenca pa je dvakrat tedensko oz. po potrebi. (Če gre za zdravljenje poškodbe je priporočljivo vsaki drugi dan, in po dveh tednih po 1x na teden; če želite dvigniti imunski sistem, se priporoča 1x tedensko po 8 – 10 terapij) Pokličite nas in svetovali vam bomo najbolj optimalen način ozdravitve vaše težave.

Ali bom po krioterapiji moker?

Ne. Ker se telo ohlaja v atmosferi uplinjenega kriogeničnega plina dušika in ne pride v stik z vodo. Iz kriokomore boste stopili popolnoma suhi.

Koliko je cena krioterapije?

Cena je odvisna od tega, za koliko obiskov se odločite. Cenik najdete tukaj.

Sem profesionalen športnik in bi želel krioterapijo uporabljati na daljši rok. Ali obstajajo možnosti sodelovanja?

Seveda, kontaktirajte nas in skušali bomo najti način sodelovanja.

Kako rezerviram obisk?

Tako da nas pokličete na tel.št.: 031 024 226, ali pošljete email na info@salvus.si. Priporočeno je, da nas pokličete vsaj en dan pred načrtovanim obiskom.

Ne znam se odločiti za število terapij.

Vabimo vas, da nas obiščite v naši ambulanti za brezplačen posvet o krioterapiji, kjer vam bomo pomagali izbrati pravi paket. Zmeraj pa lahko pridete probati terapijo, prvi obisk vas stane le 22EUR!

Kdaj bo krioterapija koristna zame?

Krioterapija se lahko uporablja kot podporno zdravljenje in se je izkazalo za učinkovito pri odpravljanju kroničnih bolečin, srbenja, vnetij in pri športnih poškodbah. Krioterapija celotnega telesa deluje tudi kot učinkovit način pomlajevanja. V tujini je uporaba krioterapije po operacijah precej pogosta. Pospešuje proces zdravljenja in blaži bolečine, brez škodljivih stranskih učinkov, kot jih imajo druga zdravila. Profesionalni športniki se hitreje regenerirajo in dosegajo boljše rezultate pri uporabi krioterapije.

Kako dolgo trajajo učinki krioterapije?

Po 2,5min krioterapije učinki trajajo od šest do ose zavedati, da je krioterapija najučinkovitejša, če se uporablja kot sorazmerno neprekinjeno sem ur. Mišice se sprostijo,sproščano se endorfi in adrenalin. Raziskave kažejo, da če naredite 10-20 terapij, učinki trajajo približno dva do tri mesece.

Od kod krioterapija izvira?

Krioterapija je bila razvita na Japonskem leta 1978 za zdravljenje revmatizma z dušikom. Kasneje so tudi evropski raziskovalci začeli razvijati metodo in tako je nastala krioterapija celotnega telesa. Prvotno so se kriokomore uporabljale izključno v namene zdravljenja medicinskih težav, kot sta revma in multipla skleroza, kasneje pa so zdravilne učinke odkrili tudi vrhunski športniki in lepotna industrija. Danes je krioterapija široko sprejeta in ni presenetljivo, da v Nemčiji in Franciji, nekatere zdravstvene zavarovalnice že povrnejo stroške zdravljenja s krioterapijo.

Kdaj bo opravljena krioterapija prinesla koristi?

Kot že odgovorjeno v vprašanju zgoraj, so učinki krioterapije prisotni takoj, ko se oblečemo v topla oblačila in naslednjih 6 – 8 ur. Moremo pa se zavedati, da krioterapije pospeši okrevanje ob morebitnih fizioterapijah, oz. med športno rehabilitacijo. Na splošno se priporoča 10 do 20 krioterapij celotnega telesa, da se dosežejo optimalne terapevtske koristi. Toda število obiskov je odvisno od resnosti stanja (to je akutne poškodbe v primerjavi s post-operativno bolečino v primerjavi s kronično bolečino športno regeneracijo).